تلفن 021 43471
Show menu

Hosted-PBX

cost  Equipment  Extensibility  available

اگر این سوال چند سال پیش پرسیده میشد، لازم بود تا ابتدا به این پرسش نیز پاسخ داده شود: PBX یا IPPBX چیست؟ اما امروزه با توسعه ی شبکه ی IP و به دنبال آن سرویس های ویپ VoIP، بسیاری از فعالین حوزه ی IT با ویپ و مرکز تلفن تحت شبکه آشنا هستند. اما برای دریافت پاسخ کامل این سوال، می توانید به صفحه ی مرکز تلفن تحت شبکه چیست، مراجعه نمایید.

Hosted PBX در یک تعریف ساده، به ارائه ی سرویس مرکز تلفن تحت شبکه یا IPPBX و یا به عبارت دیگر میزبانی یک مرکز تلفن IP توسط یک سرویس دهنده، گفته می شود؛ یعنی کاربر بدون اینکه نیاز باشد تا سخت افزاری به عنوان یک سانترال تحت شبکه تهیه کند و حتی نرم افزاری همچون استریسک را بر روی سرور نصب نماید، از سرویس دهنده، یک مرکز تلفن مجازی با ظرفیت مورد نیازش دریافت می کند و به ازای آن به صورت ماهیانه، سالیانه و یا هر مدل دیگری، هزینه پرداخت می کند.

بر اساس این تعریف، با دریافت سرویس میزبانی مرکز تلفن یا همان Hosted PBX، مشتری دیگر بدون نیاز به سخت افزار، تنها از طریق یک بستر ارتباطی شبکه مانند اینترنت، تمام امکانات و قابلیت های مورد نیاز خود در مرکز تلفن ویپ را دریافت می نماید. البته برخی از سرویس دهندگان سرویس های خود را در بستر شبکه ی خصوصی خود ارائه می دهند تا کیفیت و امنیت بیشتری را فراهم کنند.

1

هزینه ها:

کاهش هزینه ها و عدم نیاز به سرمایه گذاری اولیه برای خرید، نصب و راه اندازی تجهیزات از مزایای اصلی این سرویس ها محسوب می شوند. همچنین سرویس دهندگان معمولا مدل های مختلفی برای ارائه ی خدمات خود تعریف می کنند؛ اما به صورت کلی سرویس Hosted PBX بر اساس تعداد داخلی ها، تعداد کاربر، تعداد تماس همزمان داخلی و تماس همزمان خروجی، عرضه می شوند و بر همین اساس هزینه های مربوط دریافت می گردد.

بر اساس پارامترهای انتخاب شده، مشتری به صورت ماهیانه هزینه ای را به ارائه دهنده، پرداخت می نماید و در صورتی که هر زمان پرداخت را متوقف کند، سرویس های او نیز لغو می شوند (مدل Pay as you go). همچنین سرویس دهندگان معمولا جهت ترقیب مشتریان خود، هزینه های مکالمات شهری و خروجی را نیز با نرخ کمتری محاسبه می کنند.

یکی دیگر از مزایای این سرویس در مدیریت هزینه ها، هزینه های مربوط به نگهداری و پشتیبانی می باشد. با توجه به انتقال این وظایف به سرویس دهند، هزینه های نیروی انسانی متخصص و سیستم های بکاپ حذف می شوند. از طرفی نباید هزینه های دیگر مانند برق و کابل کشی های مورد نیاز تجهیزات فیزیکی را فراموش کرد.

تجهیزات مورد نیاز:

همانطور که گفته شد برای دریافت سرویس در بستر اینترنت به تجهیزات خاصی نیاز نیست. اما در صورتی که سرویس دهنده بر روی شبکه ی اختصاصی این سرویس را ارائه دهد، ممکن است برای ارتباط با آن شبکه، نیاز به مودم اختصاصی باشد.

بعد از دریافت سرویس، کاربران می توانند از طریق موبایل، دسکتاپ و یا تلفن سخت افزاری یا همان IP Phone به مرکز تلفن مجازی خود متصل شوند و تماس های تلفنی خود را برقرار نمایند. پس در صورت نیاز می توانید تلفن تحت شبکه خریداری نمایید یا اگر تلفن های آنالوگ دارید می توان از گیت وی های آنالوگ FXS در محل خود استفاده نمایید و آن را با سرویس PBX خود ترانک کنید. این تجهیزات، رایج ترین تجهیزاتی هستند که ممکن است مشتری نیاز داشته باشد.

توسعه پذیری:

یکی دیگر از مزایای سرویس های میزبانی مرکز تلفن یا سرویس های ابری، قابلیت توسعه و مقیاس پذیر بودن این نوع سرویس هاست. سرویس های ابری با در خواست مشتری امکان توسعه ی آسان را فرام می کنند و مشترک می تواند در لحظه سرویس خود را ارتقاء دهد.

2

در دسترس بودن:

از مزیت های مهمی که این سرویس ها در اختیار کاربران قرار می دهند، امکان دسترسی به پنل کاربری و سیستم تلفنی در هر جایی و از طریق هر دستگاهی می باشد. به عنوان مثال کاربران از طریق موبایل یا لپ تاپ خود در خارج از سازمان نیز می توانند تماس های خود را پاسخگو باشند. به عبارت دیگر " تماس های مشتریان شما به سادگی از دست نمی روند".

همانطور که در بالا اشاره شد، سرویس های میزبانی مرکز تلفن یا سرویس میزبانی ویپ، می توانند به کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای کوچک و متوسط، در مدیریت هزینه ها و ارتباطات، کمک بزرگی نمایند. از طرفی با توجه به ارزش و اهمیت سرویس های ابری ویپ و سایر سرویس های مشابه در دنیا، ساعیان ارتباط در این حوزه نیز راهکارهای مختلفی ارائه کرده است.

اولین کسی باشید که از برنامه های آموزشی ما باخبر می شود


احساس رضایت را با ساعیان ارتباط تجربه کنید
آدرس : تهــــران، خیابان مطهـــــری
خیابان اورامان، پلاک ۳۴، واحد ۱۰۴
تلفن‌:‌
۰۲۱   ۴۳۴۷۱
۰۲۱   ۸۸۳۱۶۷۰۴
۰۲۱   ۸۸۳۱۶۷۱۸
۰۲۱   ۸۸۸۲۶۱۱۷
۰۲۱   ۸۸۳۱۵۳۸۴
sales@senatelecom.ir
arrow-down تماس با ما
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت ساعیان ارتباط می‌باشد
scroll to top